Têkelên Telsto yên firehbendê yên rêça sînyalê tenê di yek alî de girêdana rasterast a rêça sînyalê bi rêça sînyalê ya din re peyda dikin (wekî rêwerz tê zanîn). Ew bi gelemperî ji xêzek alîkar pêk tên ku bi elektrîkê bi xêzek sereke ve girêdayî ye. Dawiyek xeta alîkar bi daîmî bi bidawîkirinek hevgirtî ve hatî saz kirin. Rêwerz (cudahîya di navbera girêdana di yek alî de li gorî ya din) ji bo têkelan bi qasî 20 dB ye. Têkelên rêça han her gava ku beşek ji sînyalê hewce dike ku were veqetandin an jî du sînyal hewce ne ku werin hev kirin têne bikar anîn. Telsto têkelên rêça hanê yên teng û bend bêtêl pêşkêş dike bi girêdana ji 3 dB heta 50 dB an jî zêdetir.
| Taybetmendiyên Elektrîkî | |
| Taybetmendî Berxwedan | 50 Ohm |
| Rêzeya Frekansê | 698-2700 MHz |
| Kapasîteya Hêza Herî Zêde | 300w |
| Cudakirin | ≥26 dB |
| Windakirina Têketinê | ≤1.7 dB |
| VSWR | ≤1.25 |
| Cureyê Girêdanê | N-Jin |
| Hejmara Girêdanan | 3 |
| Germahiya Xebatê | -30-+55℃ |
| Serlêdan | IP65 |
| Asta Girêdanê, dB | 6 |
| Girêdan, dB | 6.0±1.0 |
| Giraniya Net, Kg | 0.36 |
| Şilî | 0 heta 95% |
| IMD3, dbc@+43DbMX2 | ≤-150 |
Talîmatên Sazkirinê yên kabloya super nerm a N an 7/16 an 4310 1/2″
Pêkhateya girêdanê: (Wêne1)
A. gwîza pêşiyê
B. gwîza piştê
C. gasket

Pîvanên rakirinê wekî ku di nexşeyê de (Wêne 2) hatine nîşandan in, dema rakirinê divê baldar bin:
1. Divê rûyê dawiya rêbera hundirîn were çemberkirin.
2. Paqijiyên wekî kevirê sifir û xirbeyên li ser rûyê dawiya kabloyê derxînin.

Montkirina beşa mohrkirinê: Beşa mohrkirinê li ser rêbera derveyî ya kabloyê wekî ku di nexşeyê de (Wêne 3) hatiye nîşandan, bipêçin.

Montkirina gwîza paşîn (Wêne 3).

Gwîza pêş û paş bi pêçandinê wekî ku di nexşeyê de tê nîşandan (Wêne (5)) bi hev re bikin yek.
1. Berî pêçandinê, qatek rûnê rûnkirinê li ser halqeya o-yê bidin.
٢. Gwîza paşîn û kabloyê bêliv bihêlin, Laşê qalikê sereke li ser laşê qalikê paşîn bipêçin. Laşê qalikê sereke yê laşê qalikê paşîn bi mifteya meymûnî bipêçin. Montaj qediya.
