Tîpa N cureyekî konektorên hêza kêm heta navîn e ku bi girêdana pêçayî ne. Konektorên N bi împedansa 50ohm û 75ohm hene. Mekanîzma girêdana bi cureyê pêçayî girêdanek zexm û pêbawer peyda dike. Şêwazên konektoran ji bo celebên kabloyên nerm, lihevhatî, nîv-hişk û pêçayî hene. Ji bo vê rêzefîlmê hem pêvajoyên bidawîkirina kabloyê yên pêçayî û hem jî yên kelepçekirî têne bikar anîn.
Taybetmendiya vê konektorê pêbaweriya bilind, performansa lerzîna mezin, performansa mekanîkî û elektrîkî ya hêja û hwd. ye. Ew di têkiliyê de bi kabloya koaksiyal a RF re di amûrên radyoyê, alavên ragihandinê, ceribandina mîkropêlê û pergala avêtina erdê de di şert û mercên lerzîn û hewayê yên nebaş de têne bikar anîn. Bi karanîna kabloya nîv-hişk an nîv-nerm, ev celeb dê VSWR-ya piçûktir bi dest bixe, û frekans dikare heya 11GHZ bi dest bixe.
| Mal | Terîf | Jimareya Beşê |
| Tîpa DIN 7/16 | Girêdana DIN a mê ji bo kabloya RF ya nerm a 1/2" | TEL-DINF.12-RFC |
| Girêdana DIN a mê ji bo kabloya RF ya 1/2" a super nerm | TEL-DINF.12S-RFC | |
| Girêdana DIN a mê ji bo kabloya RF ya nerm a 1-1/4" | TEL-DINF.114-RFC | |
| Girêdana DIN a mê ji bo kabloya RF ya nerm a 1-5/8" | TEL-DINF.158-RFC | |
| Girêdana DIN a Goşeya Rastê ya Jinê ji bo kabloya RF ya nerm a 1/2" | TEL-DINFA.12-RFC | |
| Girêdana DIN a Goşeya Rastê ya Jinê ji bo kabloya RF ya 1/2" Super nerm | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| Girêdana DIN a nêr ji bo kabloya RF ya nerm a 1/2" | TEL-DINM.12-RFC | |
| Girêdana DIN a nêr ji bo kabloya RF ya 1/2" Super nerm | TEL-DINM.12S-RFC | |
| Girêdana DIN a mê ji bo kabloya RF ya koaksiyal a 7/8" | TEL-DINF.78-RFC | |
| Girêdana DIN ya nêr ji bo kabloya RF ya koaksiyal a 7/8" | TEL-DINM.78-RFC | |
| Girêdana DIN a nêr ji bo kabloya RF ya nerm a 1-1/4" | TEL-DINM.114-RFC | |
| Tîpa N | Girêdana N ya mê ji bo kabloya RF ya nerm a 1/2" | TEL-NF.12-RFC |
| Girêdana N ya mê ji bo kabloya RF ya 1/2" Super nerm | TEL-NF.12S-RFC | |
| Girêdana goşeyî ya N a mê ji bo kabloya RF ya nerm a 1/2" | TEL-NFA.12-RFC | |
| Girêdana goşeyî ya N a mê ji bo kabloya RF ya 1/2" super nerm | TEL-NFA.12S-RFC | |
| Girêdana N ya nêr ji bo kabloya RF ya nerm a 1/2" | TEL-NM.12-RFC | |
| Girêdana N ya mêr ji bo kabloya RF ya 1/2" Super nerm | TEL-NM.12S-RFC | |
| Girêdana goşeyî ya N a mêr ji bo kabloya RF ya nerm a 1/2" | TEL-NMA.12-RFC | |
| Girêdana goşeyî ya N a mêr ji bo kabloya RF ya 1/2" super nerm | TEL-NMA.12S-RFC | |
| Cureyê 4.3-10 | Girêdana 4.3-10 a mê ji bo kabloya RF ya nerm a 1/2" | TEL-4310F.12-RFC |
| Girêdana mê ya 4.3-10 ji bo kabloya RF ya nerm a 7/8" | TEL-4310F.78-RFC | |
| Girêdana Goşeya Rastê ya Jinê ya 4.3-10 ji bo kabloya RF ya nerm a 1/2" | TEL-4310FA.12-RFC | |
| Girêdana Goşeya Rastê ya Jinê ya 4.3-10 ji bo kabloya RF ya 1/2" Super nerm | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| Girêdana 4.3-10 ya nêr ji bo kabloya RF ya nerm a 1/2" | TEL-4310M.12-RFC | |
| Girêdana 4.3-10 ya nêr ji bo kabloya RF ya nerm a 7/8" | TEL-4310M.78-RFC | |
| Girêdana Goşeya Rastê ya Nêr a 4.3-10 ji bo kabloya RF ya nerm a 1/2" | TEL-4310MA.12-RFC | |
| Girêdana Goşeya Rastê ya 4.3-10 ya Nêr ji bo kabloya RF ya 1/2" Super nerm | TEL-4310MA.12S-RFC |

Cins:TEL-NM.12-RFC
Terîf
Girêdana N ya nêr ji bo kabloya koaksiyal a nerm a 1/2″
| Materyal û Plating | |
| Têkilîya navendê | Pêçana Tûnc / Zîv |
| Îzolator | PTFE |
| Laş û Rêbera Derve | Birinc / alloy bi sê-alloy hatiye pêçandin |
| Gasket | Lastîka Sîlîkonê |
| Taybetmendiyên Elektrîkî | |
| Taybetmendî Berxwedan | 50 Ohm |
| Rêzeya Frekansê | DC~3 GHz |
| Berxwedana Îzolasyonê | ≥5000MΩ |
| Hêza Dîelektrîkî | ≥2500 V rms |
| Berxwedana têkiliya navendî | ≤1.0 mΩ |
| Berxwedana têkiliya derve | ≤1.0 mΩ |
| Windakirina Têketinê | ≤0.05dB@3GHz |
| VSWR | ≤1.12@3.0GHz |
| Rêzeya germahiyê | -40~85℃ |
| PIM dBc(2×20W) | ≤-160 dBc(2×20W) |
| Avnegir | IP67 |
Talîmatên Sazkirinê yên kabloya super nerm a N an 7/16 an 4310 1/2″
Pêkhateya girêdanê: (Wêne1)
A. gwîza pêşiyê
B. gwîza piştê
C. gasket

Pîvanên rakirinê wekî ku di nexşeyê de (Wêne 2) hatine nîşandan in, dema rakirinê divê baldar bin:
1. Divê rûyê dawiya rêbera hundirîn were çemberkirin.
2. Paqijiyên wekî kevirê sifir û xirbeyên li ser rûyê dawiya kabloyê derxînin.

Montkirina beşa mohrkirinê: Beşa mohrkirinê li ser rêbera derveyî ya kabloyê wekî ku di nexşeyê de (Wêne 3) hatiye nîşandan, bipêçin.

Montkirina gwîza paşîn (Wêne 3).

Gwîza pêş û paş bi pêçandinê wekî ku di nexşeyê de tê nîşandan (Wêne (5)) bi hev re bikin yek.
1. Berî pêçandinê, qatek rûnê rûnkirinê li ser halqeya o-yê bidin.
٢. Gwîza paşîn û kabloyê bêliv bihêlin, Laşê qalikê sereke li ser laşê qalikê paşîn bipêçin. Laşê qalikê sereke yê laşê qalikê paşîn bi mifteya meymûnî bipêçin. Montaj qediya.
