Sealgirtina Telsto Gel (Parastina Hewayê) pergalek parastina hewayê ye ji bo morkirina girêdanên kabloyên koaksiyal ên jumper-bi-xwarinê, jumper-bi-antenê û kîta erdê yên ku li ber jîngeha derve ne. Xanî materyalek jel a nûjen dihewîne û blokek şilbûnê ya bi bandor peyda dike û girêdanan bi bandor ji avê diparêze. Hêsaniya sazkirinê û parastina demdirêj wê dike çareseriyek morkirinê ya pêbawer û bi arzanî ji bo kabloyên û girêdanên santrala derve.
*Rêjeya IP 68
*Materyalên pejirandî: xanî—PC+ABS; gel--TBE
*Rêzeya germahiyê ya fireh: -40°C/+ 60°C
* Sazkirina bilez û hêsan
*Ji bo sazkirin û rakirinê ne hewceyî bant, mastîk an amûran e
* Bi hêsanî tê rakirin û ji nû ve tê bikar anîn
Pêwendîdar
| Girtina Mohra Gel | |
| Cins | TEL-GSC-1/2-7/8 |
| Karkirin | Girtina Mohra Gel ji bo jumpera 1/2" bo xwarinçêkera 7/8" |
| Mal | PC+SEBS |
| Mezinayî | Dirêjahî 195mm, Firehî 88mm, Bilindahî 55mm |
| Beyan | Jumpera 1/2" (13-17mm) |
| Karûabr | Xwarinkera 7/8" (27-29mm) |
| Giraniya Net | 256g |
| Jiyan/dem | Zêdetirî 10 salan |
| Berxwedana korozyon û ultraviyole | H2S, testa ultraviyole derbas kir |
| Berxwedana li hember qeşa û berfê | heta 100 mm, bê rijandina avê, bê guhertina şeklê |
| Asta avênekirinê | IP68 |
| Asta agirnegiraniyê | HB |
| Berxwedana baranê | 100E 150mm/saet |